Hata
  • myApi requires a Facebook Application ID
KİŞİSEL GELİŞİM
Kendimdeki Değişim

Elinden geleni yapmanı beklerler ama sırf kendini gösterebilmen için. Tatmin olunursa da devamı beklenir. Hele bir bakalım devamı gelecek mi? Sabrın ve dayanma gücün buna yetecek mi? Ömrünün en verimli çağlarını buna dahil etmiyorum bile...

 
Hedeflerin Önündeki Engeller

Bir karalam kağıdı çekip al yanına. Biraz büyükçe olsun. Kağıdın ortasına yatay olarak çiz bakalım bir bir ok. Ok'un uç kısmına yaz bakalım adını.
Şimdi ok'un gerisine seni bekletenleri yaz. Bunlar hayatta seni engelleyenler olsun. Ok'un ilerisine de seni bekleyenleri yaz. Bunlar da hedeflerin olsun. Arada bir denge var mı dersin?

 
Kaybedecek Kadar Kazanmak

Bile bile kaybeder mi insan? Tüm parasını, zamanını bile bile bir hiç uğruna harcar mı? Sonunda kaybedeceğini bile bile kazanmak sevdasına düşmek hiç bunlara değer mi?

 
Umutlarımız

Kimisi arabasını yıkattıktan sonra yağan yağmura lanet okur kimisi yüzüne düşen damlalarla hayat bulur. Herşey bakış açısından ibaret. Umutlarımızı yıllarca sürdürürken korkularımız bir anda sonumuzu hazırlayabiliyor.

 
Çareyi Uzaklarda Arama

Yaşamda ne kadar yakın olsak da, en uzaktakilerin kıymeti daha fazladır her zaman. Bir ağacın gökyüzüne uzanan dalları misali yalnızca onlar birbirini görebilir ve anlar. Gecenin zifiri karanlığında dahi sadece onlar birbirini hisseder. Oysa ki, yıllarca köklerinden aldığı güç ve enerji sadece gökyüzüne uzanan yerde anlam bulur.

 
Sen Yine Haline Şükret

İyi ki onun yerinde değilim dediklerini bir düşünsene.

Geçiştirme lütfen. Biraz düşün...

Her gün türlü türlü sorunlar hep onu bulur.

En beklenmedik aksiliklerin kahramanı yine olur.

Ve göz açıp kapayıncaya kadar geçen zamanda sıfır oğlu sıfır.

 
<< Başlat < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sayfa 1 > 17