Japonya’da Yaşanmış Sevgi Hikayesi

Evini yeniden dekore ettirmek isteyen Japon, bunun için bir duvarı yıkar. Japon evlerinde genellikle iki tahta duvar arasında çukur bir boşluk bulunur. Duvarı yıkarken, orada dışarıdan gelen bir çivinin ayağına battığı için sıkışmış bir kertenkele görür. Adam bunu gördüğünde kendini kötü hisseder. Aynı zamanda meraklanır da; kertenkelenin ayağına çakılmış çiviyi görünce… Muhtemelen bu çivi on yıl önce, ev yapılırken çakılmıştı.

Nasıl olmuştu da kertenkele, bu pozisyonda hiç kıpırdamadan 10 yıl boyunca yaşamayı başarmıştı? Karanlık bir duvar boşluğunda, hiç kıpırdamadan 10 yıl boyunca yaşamak zor olmalıydı. Sonra bu kertenkelenin 10 yıldır hiç kıpırdamadan nasıl yaşadığını düşündü. Ayak çivilenmişti!

Böylece çalışmayı bırakır ve kertenkeleyi izlemeye başlar, ne yiyor acaba? Sonra nereden çıktığını fark edemediği başka bir kertenkele gelir ağzından taşıdığı yemekle… İnanılmaz!…Adamı sersemletir gördüğü manzara. Bu nasıl sevgi? Ayağı çivilenmiş kertenkele, 10 yıldır diğer kertenkele tarafından beslenmekteydi. Bu iki kertenkele arasındaki ilişki acaba ne olabilir: Eş, arkadaş, sevgili, abi kız kardeş… Aralarındaki ilişki ne olursa olsun, yaptıklarıyla bu iki canlı bize bir şeyler anlatmak istiyor.

“Sevdiklerinizi asla terk etmeyin, unutmayın onları.”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.


6 + 3 =


*