Facebook’da Nasıl Bir Karaktersiniz

Çağın en popüler sosyal paylaşım sitelerinden biri olan Facebook’ta şüphesiz her kullanıcının bir davranış biçimi var.
Peki sizin karakteriniz hangisi?

* Sırıtık : Kelimelerle arası iyi değildir. Yorum yazmak yerine sadece gülen yüzlerle ve kısaltmalarla konuşur.

* Oyun bağımlısı : Farmville, Cityville, Sims… Bütün gününü Facebook oyunlarıyla geçirir. Oyunda seviye atlayabilmek için sizden isteklerde bulunur, ana sayfanız oyundan gelen gelişmelerle dolar.

* ‘Hayat beni neden yoruyorsun’cular : Bütün talihsizlikler onların başına gelir. Ne oldu diye sorarsınız önemli değil sonra anlatırım diye cevap verir ya da hiç vermez.

* Pusu kuran: Yorum yazmaz, hiçbir şey paylaşmaz. ‘Facebook’a çok bakmıyor’ diye düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Her hareketinizi, paylaşımlarını, durum güncellemelerinizi yakından takip eder. Arkadaş ortamında dedikodunuzu yaparken Facebook’tan referanslar gösterir.

* Bay/ Bayan Popüler : Nedensiz yere 5.968 tane arkadaşı vardır. Her yeni tanıştığı insana “Face’de var mısın?” diye sorar.

* ‘Hayat bana güzel’ciler: Her an kiminle ne yaptığını paylaşır: ‘Güne kahveyle başlangıç’ ‘Yağmurlu gün, kahvem ve kitabım’ ‘Kızlarla süper bir gün’

* ‘Mazeretim var’cılar : Facebook’ta bulunma nedeni gelen bütün etkinlik davetlerine “Yurtdışındayım gelemiyorum” ya da “Çocuğum var gelemiyorum” yazmaktır.

* Sabah şekeri : Güne onun Facebook’tan ‘Günaydın’ demesiyle başlarsınız.

* Pasif beğenici : Kendini sadece ‘beğen’ butonuyla ifade eder.

* Sosyal medya duyarlısı : İzlediği videoyla hayatı değişir. Hiç durmadan STK siteleri, yeni sosyal kampanyalar paylaşır. Bütün protesto yürüyüşlerine katılacağını belirtir ama evden dışarı çıkmaz.

* Kötümser : Durum güncellemelerinde sadece hayattan ne kadar nefret ettiklerini yazarlar.

* Çığırtkan : Hiçbir zaman ilginizi çekmeyen etkinlik davetleri yollar.

* Hırsız : Yazdıklarınızı çalıp kendisininmiş gibi paylaşır.

Kaynak: Büşra Gök/ Gazete Kadıköy

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.


2 + = 10


*