Hangi Evi Seçerdiniz Testi

Nehir yada dere kıyısında bir evde yaşadığınızı hayal edin.

Aşağıdaki seçeneklerden hangisi evinizin konumunu tanımlar?

nehir-ortasi[1] coskuyla-akan[1]
Nehrin ortasında küçük bir adadaki ev Üzerinde dar bir köprü bulunan
ve coşkuyla akan nehrin kıyısındaki ev
kopurerek-akan[1] iki-nehir-kesisimi[1]
Bahçenin köşesinden köpürerek akan bir dere geçiyor Çağlayarak akan iki nehrin
kesiştiği araziye kurulmuş bir ev

Açıklama : Nehirler uzun mesafeler arası ulaşımı sağlamakla beraber, bireysel boyutta aşılamayan fiziksel engelleri temsil eder. Evinizin akarsuya göre konumu arzuladığınız sosyal mesafeyi ve ihtiyacınız olan kişisel alanı açıklar…

CEVAPLAR :

1-Nehrin ortasında küçük bir adadaki ev : Çok büyük bir alan istemiyorsunuz. Sadece size ait olan toplumsal baskılardan uzakta, düşüncelerinizle baş başa yalnız kalabileceğiniz bir yer yeterli. Eğer ev insanın kalesi ise sizinkinin çevresinde hendek olmasını tercih ediyorsunuz.

2- Üzerinde dar bir köprü bulunan ve coşkuyla akan nehrin kıyısındaki ev : Dar bir çevre içinde yaşıyorsunuz. Bunun dışında herkese karşı mesafelisiniz. Size yaklaşmak pek kolay değil. Ama birini dost kabul ettiğinizde sonuna kadar dost oluyorsunuz.

3-Bahçenin köşesinden köpürerek akan bir dere geçiyor : Özel hayatınızla sosyal hayatınız arasına sınır koymuyorsunuz. Kapınız daima dünyaya açık. Yabancı kişileri henüz tanışmadığınız dostlar olarak görüyorsunuz. Başınıza ne gelirse gelsin bu açıklığınız ve konukseverliğiniz sayesinde daima yanınızda size destek veren insanlar bulacaksınız.

4- Çağlayarak akan iki nehrin kesiştiği araziye kurulmuş bir ev : Sosyal ilişkiler yumağının tam ortasında yaşıyorsunuz. Hayatınızdaki insanlarla olan karmaşık ilişkileriniz sizi çok meşgul ediyor. Dış dünyanın bazen yatağında taşıp sizi sürükleyeceğini hissediyorsunuz. Ama suyun aktığı yolların dolambaçlı olması selin ön kapınıza ulaşmasını önlüyor.

Alıntı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.


+ 1 = 3


*