Bugüne Kadar En Çok İzlenen 20 TED Talks Videosu

Dünyanın en popüler fikir paylaşım platformlarından biri olan TED Talks’da bugüne kadar sayısız video yayınlandı. Hemen hemen tamamında son derece ilginç konulara, çoğunlukla sıra dışı yaklaşımlarla değinilen TED Talks yıllardır pek çok önemli ismi konuk etti. “Yaymaya değer fikirler” parolasıyla yayınlanan videolar pek çok farklı dilde alt yazılı olarak da izlenebiliyor.

6. yılını kutlayan TED, bugüne kadar en çok izlenen 20 videonun listesini paylaştı. İlk sırada İngiliz özellikle eğitim konusundaki çalışmaları ile tanınan yazar ve konuşmacı Ken  Robinson’ın “Okullar yaratıcılığı öldürüyor” başlıklı konuşması yer alıyor.

İşte TED.com’un yanı sıra YouTube, iTunes, Hulu ve diğer kanallardaki toplam izlenme rakamları ile TED Talks’un en popüler videoları…

Tümünü birden izlemesi saatlerinizi alabilecek bu videoların hemen hemen tamamının Türkçe alt yazısı da bulunuyor. TED Talks’taki diğer Türkçe alt yazılı videoların tam listesini ise şu adresten bulabilirsiniz.

Yukarıdaki liste TED Talks’un dünya çapındaki en çok izlenen videolarının listesi. Türkiye için özel bir liste yok ama olsaydı sanıyorum  Elif Şafak’ın şu TED konuşması da o listede yer alanlardan biri olurdu…

Ümit Öncel

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.


7 − = 1


*