Motivasyonunuzu Kaybetmemek İçin 6 Yol

Hep daha iyisi için uğraşıyoruz. Kilo vermek, kolestrolü ya da tansiyonu düşürmek, forma girmek. Bunlar vücudumuzla ilgili amaçlar. Net ve anlaşılabilir çünkü ölçüm yapabiliyoruz. Peki ya ruhumuzla ilgili amaçlar? Kişisel gelişimin bu derin tarafını ölçümlemek biraz daha zor.

İşte motivasyonunuzu kaybetmemek için kullanabileceğiniz 6 strateji…

1- Önceliklerinizi kontrol edin: Hayatınızda gerçekten önemli olan nedir? Bu soru ile tekrar yola devam edebilirsiniz. Zamanınızı nasıl harcadığınız ile ilgili değişiklikler yapın böylece kararlarınızı güçlendirecek davranışlar edinin.

2- Rahatsızlıktan bir şeyler öğrenin: Daha iyi olmak zor, yorucu ve rahatsız bir deneyimdir. Acı verici olabilir. Özellikle de özür dilemek, arkadaş grubunuzu değiştirmek ya da kendinizle ilgili başka adımlar atmak zorundaysanız. İşler zorlaştığında, bu rahatsızlığı kucaklayın ve öğrendiklerinize odaklanın.

3- Kahkaha atın ve oynayın: Sadece kişisel gelişim üzerinde çalışmak çok sıkıcı olabilir. Hayatınıza ***ifli aktiviteler katın. Ne kadar çok kahkaha atarsanız kendinizi o kadar iyi hissedersiniz. Kahkaha, ruhunuz için iyidir ve yorgunluğa karşı mükemmel bir antidottur.

4- Beklentileriniz üzerinde sakin olun: Belli bir amaca ulaşmış olduğunuzu düşünebilir ama neden hala uğraştığınızı anlamayabilirsiniz. Yolculuğunuzla ilgili sabırsızlanmak yerine, önceliğinize odaklanın. Anı yaşayın ve hayatın sunduğu dolgunluğu hissedin.

5- Her gün düşünün: Ruhun dönüşümleri konusunda yolda kalmak, en iyi günlük hareketler üzerine düşünülmesiyle olur. Aile ilişkilerinizde kibar oldunuz mu? Dün hissettiğiniz kuşkucu davranışı bugün bırakabildiniz mi?

6- Minnettar olun: Teşekkür ve şükranlarımızı sunduğumuzda, ruhumuz özgürleşir. Şükretmek için en az bir şey bulabilirsiniz. Şükretmek, sıkıntıyı ve cesaret kırıklığını giderir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.


3 + = 4


*